Penetrace na beton (asfaltová) - Na prodej za kolik?

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Tomáš Dostál

Dobrý den, před 14 dny jsme vylili základovou desku. Jenomže je už hodně pozdě a není šance, že bych do příchodu zimy stavbu zastřešil. Proto bych ji chtěl ošetřit nějakou penetrací na beton - nejlépe asfaltovou? Myslíte si, že ji to dostatečně ochrání proti povětrnostním vlivům , sněhu a dešťům? Sice vím, že kvalitní deska by měla bez úhony přečkat jednu zimu, ale raději bych ji ošetřil asfaltovou (nebo jinou) penetrací na beton. Protože s tím nemám zkušenost, tak bych i rád si nechal doporučit kde ji koupit, jakou a za jakou cenu.

Uživatel

Antonín Hromada

Chci se připojit s mým dotazem ohledně nanášení asfaltové penetrace. Stavím dům poprvé a máme dokončenou základovou desku. Dneska jsem byl kupovat asfaltovou penetraci na beton (ALP) a prodavač mi doporučil, aby jsem desku nejdříve natřel nátěrem Sokrat. Údajně to má snížit vsakování následného nátěru a rovnou mi to nabízel, ať si to koupím. Hledal jsem na internetu a nikde jsem se nedočetl, že by někdo dával pod penetrační nátěr ještě Sokrat. Já jsem měl vždy za to, že samotný penetrák sjednotí vsákavost všech povrchů a připraví je na další vrstvy. Na druhou stranu stavím poprvé a moc o tom nevím, chybí mi zkušenosti.

Uživatel

Michal Ručka

Já bych se nebál natřít to asfaltovou penetrací a potom na to nalepit asfaltové pásy. Když jsem dělal základovou desku já, tak jsem na to spotřeboval dvě plechovky penetrace (2 x 10 Kg). Roztíral jsem to válečkem, i když někdo doporučuje štětce. Použil jsem na to Asfaltovou penetraci 10l DEHTOCHEMA penetral ALP, kdy mě jedna vyšla asi na 400 Kč nebo tak nějak. Pak jsem na to lepil IPA 400PE v tloušťce 0,71mm, protože mi to bylo doporučeno na základě měření. Měření nám vyšlo o koncentraci Rn v podloží Cs: 41,1kBq/m3. Pokud beton takto zaizolujete, tak by neměl být problém počkat jednu zimu bez jakýchkoliv následků.

Uživatel

Bořek Stavitel

Nám to vyšlo úplně stejně. Měli jsme domluvené betonování na konci léta, jenomže se to posunulo a zároveň mrazy a sníh přišly tehdy velmi brzo. Měli jsem jenom základovou desku a nestíhala se ani penetrace. Tak jsme to zakryly starými plachtami z nákladních aut a přečkali jsme zimu tak. A asfaltové pásy atd. jsme dávali až na jaro.

Uživatel

Pavel H.

Dobrý den, dnes jsme dokončili základovou desku a v plánech máme dále uveden 2x penetrační nátěr a modifikovaný asfalt. Chci se ale zeptat jaký máme zvolit? Měření jsme měli, ale radon řešit nakonec nemusíme. Takže nám odpadá hliníková folie. nevím nic o mechanické nebo teplotní odolnosti, v těchto parametrech se nevyznám. Bude tam stačit klasická IPA? Dále by mě zajímalo z čeho máme udělat hydroizolaci bočních stěn ve sklepě? Prozatím přemýšlím nad nopovou fólií a nebo a Tekutou lepenkou ST-8 od Den Braven. Díky

Uživatel

Anonymní

Sokrat nepoužívejte, je to naprosto zbytečné. Ještě jsem neslyšel nikdy o tom, že by ho tam někdo dával. Odjakživa se dává penetrační nátěr hned jako první vrstva na beton. Vč. asfaltových pásů. Pokud jste už koupil penetrák, tak jej ve dvou vrstvách přímo natřete a máte vystaráno.

Uživatel

Antonín Hromada

Mně se podařilo sehnat tekutou asfaltovou lepenku, která mě vychází při balení po 25 Kg na 1350 Kč. Na obalu je psané, že průměrná spotřeba je 1,5 Kg na 1 m2 při tom, kdy se dávají dva nátěry na sebe (dvě vrstvy). Takže mě 1 m2 vyjde na přibližně 80 Kč. Potom jsem sháněl asfaltové pásy a podařilo se mi najít G200 S40, kdy za jeden m2 chtějí 75 Kč. Takže to nakonec budu dělat takto. ten nápad se Sokral byl úplně mimo, nechal jsem se do toho ukecat a nepřemýšlel jsem.

Uživatel

Jaroslav Říha

My na stavbách používáme asfaltovou penetraci Bostik, která se prodává v 5l kýblech. Doporučuji ji nanášet štětce, protože je hustá a s válečkem nemáte šanci. Je vhodný pod asfaltové pásy, asfaltové nátěry a asfaltové izolační stěrky. Při normálních teplotách okolo 20°C vám zaschne do 12 hodin, takže akorát přes noc. Bostik taky nabízí samolepící izolační pás. Jednou jsem i viděl že ji vylili na beton a potom ji roztírali po celé betonové ploše válečky, to bych ale nedoporučoval.

Uživatel

Radek Tokár

Kupte penetraci Bornit Fundamentgrund, spotřeba 0,2 / m2 a prodává se v menších balení po 5 litrech až po 25 litrech. Na běžnou základovou desku 10x10 metrů by mělo stačit jedno balení 25 litrů. Tuto penetraci můžete používat na beton, zdivo nebo i jiné betonové a maltové povrchy. Švagr nedávno koupil ve slevě VEDAG 10 L za asi 50 Kč, ale ještě to nerozbalil a nezkoušel. Ale je to rozhodně to nejlevnější co jsem kdy viděl.

Uživatel

Jiří Lešetický

Radonová fólie s hliníkem ti může trochu praskat jenom při rozbalování. A to jenom v tom případě, že je stará a byla smotaná dlouhou dobu nebo jsi ji nechal v chladu. Zkuse se podívat po té, které obsahuje skleněné vlákno, tak je odolnější. Já jsem natíral zrovna včera, ale ke konci přišel déšť. Dneska jsem se na to byl podívat a vypadá to, že voda penetraci nespláchla a že se to nakonec vysuší bez následků. Máte s tím někdo zkušenost? Podle mě by to ale neměl být problém.

Uživatel

Petr Pavelka

Doporučuji vám co nejdříve desku natřít základní asfaltovou penetrací a nechat ji asi půl dne zaschnout. Následně z jedné strany začít natavovat hydroizolaci. Spojujte je plamenem. Výrobce je celkem jedno, já mám dobré zkušenosti s Bitagit. Nezapomeňte, že se musejí překrývat asi 15 cm, plamenem natavit a potom špachtlí spojit a utěsnit. Pokud musíte dávat hliníkovou fólii kvůli radonu, tak postupujte stejně. Nakonec vše překryjete geotextilií a jako finální vrstvu dáte asi 5 cm krycího betonového potěru.Po obvodu není třeba lepenku spojovat. Doporučuji asfaltovou penetraci ALP s kaučukem, která lze aplikovat i na vlhký nebo mokrý podklad. I když je pravda, že mezi nejlevnější nepatří. Na pásech rozhodně nešetřete.

Uživatel

Miroslav Suchopa

Máte prosím někdo zkušenosti s asfaltovou lepenkou v kýblu? Díval jsem se na ceny v eshopu a četl jsem i výrobce udávanou spotřebu. Mělo by to vyjít levněji a i mi připadá, že s tím bude mnohem méně práce. I kdybych to měl natírat třeba třikrát tak je to pořád jednodušší než bojovat s lepenkovým pásem. Ale nedokáži si představit jak je na tom z hlediska hydroizolačních vlastností? Stejně, lépe nebo hůře? Podělí se ideálně někdo, kdo s tím dělal terasu nebo střechu?

Uživatel

Jan Poštolka

Doporučuji vám použít klasiku, udělejte to pomocí IPA. Taky jsem si to počítal a mělo to vyjít levněji. Ale absolutně netuším, kde výrobce přišel na spotřebu - to totálně neodpovídá. A i přes značnou rezervu mi to nevyšlo a musel jsem odpoledne jet kupovat další balení, abych to mohl dokončit. Doporučuji na 100% IPA!

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024