Penetrační (hydroizolační) nátěr na beton - Venkovní, vnitřní

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Libor Podlipný

Děláme na chatě opravy a momentálně sháníme nějaký penetrační nátěr. Samozřejmě je jich mnoho, ale my hledáme hydroizolační, nesmí propouštět vodu a páru. Máte typ na nějakého výrobce nebo ještě lépe na nějaký eshop, kde by se to dalo objednat? Zkoušeli jsme veliké prodejny v okolí a bez úspěchu. Ideální kdyby šel nátěr použít jako vnější i vnitřní, jestli to tedy není jedno.

Uživatel

Milan Drenka

Připojím se s mým dotazem. Mám starší dům a chci na tu stávající omítku, která je v docela dobrém stavu, nalepit fasádní polystyrenové desky. Lepit se to chystám pomocí pěny. Tyto desky jsou difuzně otevřené, jedná se o Baumit Open. Moje otázka ale směřuje na penetrační nátěr. Jaký by jste zvolili na tuto starou omítku, která je o dost tvrdší. Důležité je, aby penetrák propouštěl vlhkost, nesmí tedy být hydroizolační. Moc děkuji za nasměrování.

Uživatel

Petr Rys

Z jakého důvodu tam chcete vůbec dávat penetrační nátěr? Dle mého názoru tam není vůbec třeba. Byl by třeba, kdyby bylo nutné sjednotit savost podkladů (více různých). Ale vy nemáte různorodý podklad, jen tu omítku. Kdybych to lepil já, tak bych podklad očistil, ofoukal, slabě jej navlhčil a ihned poté lepil. Penetrační podklad bych nedával.

Uživatel

Milan Drenka

Tak to mě vůbec nenapadlo a asi máte pravdu. Ta starší omítka je vápenná. Takže by stačilo ji trochu oškrábat a rovnou na ni lepit desky. Děkuji.

Uživatel

Jan Fischl

Trochu se mýlíte v tom, k čemu slouží penetrační nátěr. Hlavním důvodem, proč se dává jako první vrstva penetrační nátěr je upravení nasákavosti. Protože můžete narazit na povrchy, které jsou složeny z různých materiálů (zdiva, betony, malty, konstrukce...). Penetrační nátěr na beton, ať již vnitřní nebo vnější, vždy slouží jen k přípravě povrchu pro další nátěry. Pokud by jste penetrační vrstvu vynechal, tak se vystavujete problémům s loupáním barvy, skvrn a nerovnoměrném barevném rozložení (mapy), problémy s natíráním a nutnosti opakovaného malování. Vyzkoušejte si namalovat rovnou omítku. Omítka se začne odlupovat a bude vám zůstávat na válečku. Já osobně dávám vždycky dvě vrstvy, zvlášť pokud se jedná o starý povrch, který má zvýšenou savost. Konkrétní výrobek si můžete nechat doporučit v obchodě. Zmíním například Soudal Wasser Stopp, což je hydroizolační penetrační nátěr na bázi kaučuku a obsahuje i zpevňující umělá vlákna. Může být použit jak vnitřní tak i venkovní. Po vytvrzení totiž odolává i přímému UV záření. Taky snáší vlhkost (hydroizolační) a teploty bod bodem mrazu. Plechovka 750 ml stojí asi 380 Kč - 390 Kč.

Uživatel

Marcel Šourek

Soudal jsem taky zkoušel, ale je šíleně drahý. 750 ml opravdu stojí 400 Kč. Hledal jsem levnější penetrační nátěr a narazil jsem na hydroizolační nátěr Sika Igasol 101, což je v podstatě tekutá lepenka. 12 litrů koupíte za 950 Kč! Lze používat na beton, cementové povrchy a cihlové stavby. Vydrží jak venkovní tak i vnitřní podmínky. Nevím ale, jestli je to k dostání v každém městě. U nás se to prodává ve stavebninách, v normální prodejně nebo OBI jsem to neviděl. Jinak je samozřejmě hydroizolační jak požadujete.

Uživatel

Mário Durstin

Já vždy používám asfaltové penetrační laky. vycházejí levněji a mám s nimi mnohem lepší zkušenosti. Asfaltové nechávají silnější vrstvu, takže chrání i proti mechanickému poškození. Navíc takovýto penetrační nátěr můžete použít prakticky na cokoliv. Už jsem s tím za moji kariéru upravoval povrchy jako beton, omítky, zdivo, eternit, ocelové a plechové prvky, lepenky, materiály na bitumenové bázi, dřevěné podklady a podklady na bázi dřevní hmoty...prostě s jakýmkoliv povrchem se na stavbě setkáte. Podívejte se například na DenBit BR - ALP. Lze nanášet i na mírně vlhké povrchy. Plechovku 5 Kg koupíte asi za 250,00 Kč.

Uživatel

Vojtěch Kohout

Máte někdo zkušenost s Decorgum, polymerní fasádní nátěr s hydroizolační schopností? Na jednu stranu má garantovanou hydroizolační těsnost a zároveň i paropropustnost. Jinak má klasické vlastnosti jako pružnost, odolnost vůči teplotám, hloubkovou ochranu povrchu atd. Ale co mě nejvíc zaujalo je, že údajně nabízejí až 200 odstín barev. I když je to řešené pouze přidáváním tónovacích barev, tak jsem stejně nikde jinde tuto možnost neviděl. Zkoušeli jste to už někdo?

Uživatel

Jenda Malý

Chystám se malovat venkovní betony a koupil jsem na to epoxidovou barvu Betonax. Je to klasický dvousložkový epoxid, ale nemám s tím zkušenost. Teď jsem se na internetu dočetl, že jako první vrstvu bych měl dát nějaký penetrační nátěr, aby jsem zlepšil přilnavost a aby jsem zmenšil vsákavost. Údajně by mi to jinak všechnu drahou barvu vsálo do betonu a na povrchu zůstala jen slabá vrstva (nebo by se to prodražilo). Hledal jsem ve sklepě po stavbě tam ještě máme zbytek Ceresit CT 17 Hloubkový penetrační nátěr. Je to kompatibilní a může použít jako první vrstvu dát tento Ceresit a jako druhou Betoňák?

Uživatel

Otakar Navrátil

tady není co řešit, každý výrobce má kompletní produktovou řadu. Pokud se podíváte na Ceresit, Den Braven, LAS atd., tak u nich najdete kompletně vše od první penetrační vrstvy, přes epoxidové barvy až po akrylátové. Takže pokud se například chystáte upravit povrch v garáži, na kterém parkujete auto, tak běžte do obchodu a kupte si od jedné značky vše. Základní penetrační vrstvu, epoxidovou a třeba ještě nějaký finální lak. Na obalech vždy najdete návod na použití a i které jiné výrobky tohoto výrobce na to navazují. Já jsem si oblíbil Van Braven a když se podíváte do nabídky, tak mají Tekutou lepenku, jednosložkové hydroizolace na interiér a exteriér, Asfaltové izolační stěrky, Epoxidové vrstvy a Penetrační nátěry. Nejsou úplně nejlevnější, ale co tady někdo zmiňoval cenu za 10 Kg za 950 Kg, tak u Van Braven stojí ekvivalent asi 1100 Kč.

Uživatel

Edvard Mališ

Z jakého důvodu chcete, aby vám ten nátěr nepouštěl PÁRU? To dá přece rozum že nechcete, aby se vám zadržovala vevnitř. Hydroizolační vlastnost plně chápu, ale páru?

Uživatel

David Polák

Když tchán dělal sklepy, tak na podlahy dával klasický penetrák. On to ale kupoval přímo z výroby, kde mu to dávali do kýblů a vím, že to bylo velmi levné. 10 litrů mu dávali snad za 50 Kč nebo tak nějak.

Uživatel

Aleš Mácha

Dobrý den, chci se zeptat na to, jestli je nějaký rozdíl mezi penetračním hydroizolačním nátěrem, asfaltovými laky a tekutou lepenkou? Každý z vás tady píše o něčem jiném a tak nevím, jestli je to jedno a to samé nebo si navzájem doporučujete úplně jiné výrobky? A pokud je to něco jiné, tak jaký je mezi tím rozdíl - jenom cena nebo se liší i použití. Já jsem měl vždy za to, že penetrační nátěr je ta černá smrdící barva, která se dává pod izolace a pod barvy. Díky za objasnění.

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024