Elektrická Ruční Míchadla na Maltu - Stavebních směsí

Elektrická ruční míchadla jsou určena k rychlé přípravě malty, stavebních směsí, pryskyřic, barev a lepidel. V každé větší domácnosti se uplatní při mnoha příležitostech a ve prospěch koupě hovoří i velmi nízké ceny míchadel. I když se jedná o levné výrobky, tak jsou vždy velmi kvalitní. Na českém trhu se nevyskytují žádní nízkonákladoví výrobci.

Ruční míchadlo malty a směsí

Jak vybrat správné míchadlo

Nejdříve se podívejme na co se soustředit při výběru. Nejhlavnějším parametrem je příkon, který se pohybuje od 500W až do 1600W. Čím je vyšší, tím větší množství na jedno použití umícháte. Ale zároveň s ním roste i cena a hmotnost. Všechny běžně používaná stavební míchadla obsahují motor na síťových 230V. U poloprofesionálních míchadel se zpravidla setkáváme s výkonem 500W až 800W a hledáte-li stroj pro domácí použití, tak není nutno jít výše než na 800W. Profesionální míchadla pro použití na stavbách mají doporučený výkon nad 1 kW až do 1,6 kW. Důležitým parametrem je i váha - doporučená je hmotnost od 3 do 4 Kg. Nicméně ta je určena především příkonem a nelze ovlivnit.

Na co si dát pozor při koupi

Elektrické míchadlo lze využít na míchání malty, cementu, prefabrikované omítky, betonu, vápna, epoxidové pryskyřice, barev, past, granulátů - tedy všeobecně stavebních směsí. Příkon 700W zaručí umíchání směsi o objemu 50 až 70 litrů. U příkonu 1600W se dostaneme až na 90 litrů.

Počet držadel jistým způsobem rozdělují míchadla na poloprofesionální a profesionální. U lehkých strojů s nízkým výkonem je jen jedno boční držadlo. Profesionální stroje mají boční držadla pro obě ruce. Tento parametr je velmi důležitý pro pohodlné ovládání a přesnou práci se strojem.

Při koupi je nutno brát ohled na použitý závit pro uchycení metly - zpravidla M14. Při nestandardním úchytu je problém koupit odpovídající metly. Pokud si vyberete běžně dostupnou značku, tak nelze očekávat naprosto žádné komplikace. Problémy nastávají v případě, kdy někde ve výhodné akci koupíte levně čínské míchadlo neznámé značky. A do ní lze připevnit metly jen toho daného výrobce.

Ceny míchadel - na prodej od nejlevnějšího po nejdražší

Nejlevnější typy na českém trhu lze zakoupit již na hranici 1000 Kč. Lze buďte ale velmi opatrní. Viz příklad s čínským výrobcem. Další komplikací u nejlevnějších míchadel může být těžko dostupný servis. Zvolíte-li například Rubi, tak lehce najdete autorizovaný servis.

Největší výběr se pohybuje v kategorii 2000 - 4000 Kč. Pro poloprofesionální použití je výkon a kvalita dostatečná. Je velmi lehké výrobek jak reklamovat, tak i předat k záruční opravě. V případě poškození po skončení záruky je lehké dokoupit poškozené části.

Profesionální elektrická míchadla se pohybují v cenové relaci od 5000 Kč a výše. Mezi nejdůležitější parametry patří vyšší výkon a zpravidla i vyšší odolnost vůči podmínkám na stavbě. Taktéž se zde setkáváme s vlastností Duplex - míchadlo má dvě hlavice a lze připevnit dvě metly vedle sebe.

Náhradní metly lze zakoupit v cenové relaci od levných 200 Kč až do 500 Kč. Zde je nutno dbát především na velikost závitu, pro který jsou určeny. Pokud si koupíte stroj od zavedené společnosti, tak s tímto nemohou nastat vůbec žádné komplikace.

Doporučujeme ruční míchadla

Rubimix 9 (BL, BL Plus, Duplex)

Naprosto základní verzi dostanete za 3 800 Kč včetně metlic. Nabízejí se i rozšířené varianty, které mají vyšší výkon a držadla pro obě ruce (varianta Plus). A případně i se dvěma metlicemi zároveň (varianta Duplex). Toto provedení se uplatní zejména u tuhých stavebních směsí a vystačí na umíchání až 90 litrů malty či jiné směsi. tento produkt lze doporučit zejména kvůli zavedenému a velmi kvalitnímu výrobci.

Umacon UM (1010, 1200, 1600)

Čísla v názvu označují jejich příkon, jsou tedy k dostání ve verzi 1010W, 1200W a 1600W. V cenovém rozmezí od levného 4 600 Kč do 5 500 Kč. Jednotlivé typy se na rozdíl od Rubimix nijak neliší svojí výbavou nebo vlastnostmi. Skutečně pouze vzrůstá příkon, hmotnost a cena.

Hledáte-li vhodné elektrické ruční míchadlo, tak se nedoporučuje dívat pouze na cenu. Ale zhodnotit i parametry jako příkon a především značku. Oceníte to v případě poruchy či dokupování dalších dílů.

Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024