Nemrznoucí směs do betonu - Levně na prodej

Jestliže mrzne, tak nelze betonovat. Jednou z nejdůležitějších přísad malt a betonů je voda - jakmile klesne teplota pod bod mrazu (0°C), tak by i voda obsažená ve směsi zmrzla. Beton by nemohl zatvrdnout a celý by se rozdrobil. Z tohoto důvodu při stavebních pracích při mrazu musíme používat nemrznoucí směs jako příměs.

Nemrznoucí směs do betonu

Nemrznoucí směsi do betonu patří do kategorie příměsových směsí malt a betonů. Prodávají se v pytlích - jedná sypký prášek, který je balen po 1 Kg, 6 Kg, 25 Kg a 50 Kg. Vždy odvažujeme v poměru 2 ku 100, bráno jako poměr k obsaženém cementu. Tedy na 100 Kg cementu použijeme 2 Kg nemrznoucí směsi. Dle tohoto poměru můžete i zvážit, jaké množství je vhodné koupit.

Výhody použití nemrznoucí směsi

Tato směs má několik účinků. Díky probíhající reakci zvyšuje tvorbu tepla a v prvotní fázi. Tedy v okamžiku, kdy dochází ke styku vody, cementu a samotné směsi. Dále nasákne část vody, čímž zmenší její zastoupení - v mrazivých podmínkách je nadměrná přítomnost vody velmi nežádoucí. V celkovém objemu se podílí na zesílení, při použití dosáhneme mnohem vyšší pevnosti než bez tohoto prostředku. Toho dosahuje celkového zesílení soudržnosti cementové směsi. Díky svému složení nemá naprosto žádné chemické vlivy na beton či na své okolí. Je naprosto bezpečné ji používat.

Mezi hlavní přednosti tedy patří

 • zvyšují tepelnou tvorbu v počátečních krocích hydratace cementu
 • snižují množství vody
 • zvyšují pevnost betonové směsi
 • zvýšení soudržnosti cementu
 • bez chemických vlivů na beton

Použití nemrznoucí směsi

Nemrznoucí směs do betonu se nejdříve pečlivě promíchá s vodou a cementem. Je doporučeno ředit vodu jedna ku jedné vůči pevným částicím. Případně v takovém poměru, aby vznikla řidší konzistence. Míchání provádíme po dobu 3 minut - velikým pomocníkem zde může být ruční elektrické míchadlo na maltu či beton. Po dostatečném promíchání se přidají ostatní příměsi (písek, kamení...) a dále již následujeme standardních postupy. Nezapomínejte na doporučený poměr - na 100 Kg cementu dáváme asi 2 Kg směsi. Nedoporučuje se tento poměr upravovat. Při vyšších dávkách by jste nedosáhli lepších výsledků. Volte 1,5% až 2% nemrznoucího přípravku na 100% cementu.

Pevnost betonu a dokonalá tuhost

Tuhost betonu se může udávat v jednotkách psi nebo Kg/cm2. Pokud tuhost betonu dosáhne hodnoty 500 psi (35 Kg/cm2), tak můžeme říci, že je dostatečně zatvrdlý a suchý. Zároveň obsahuje natolik malé množství vody, že jej případný mráz už nemůže poškodit. K tomu, aby jsme dosáhli 500 psi (35 Kg/cm2) při teplotě 50°C je třeba čekat asi 12 hodin. Při teplotách pod bodem mrazu (0°C - 10°C) je nutno vyčkat alespoň 36 hodin - ale pouze za předpokladu použití nemrznoucí směsi.

Využití směsi ve stavebnictví

Využití je nutné v případě, kdy během betonování mrzne. Případně, pokud očekáváte během tuhnutí mráz (přes noc). Nezapomínejte, že k dokonalému zatvrdnutí bez přítomnosti vody je nutno čekat až 2 dny. Pokud hrozí, že by během následujících dvou dnů mohlo mrznout, tak musíte použít tuto příměs. Doporučuje se používat v rozmezí teplot 0°C až -10°C, při nižších teplotách úměrně klesá rychlost tuhnutí a i celková výsledná kvalita.

Hlavní oblasti využití:

 • pro obecné zesílení betonu nebo malty
 • v teplotách bod bodem mrazu
 • pokud je očekáván pravidelný mráz

Nejlevnější na prodej

Na trhu je více prodejců. Jedním z nejlevnějších, ale stále velmi kvalitních výrobků je Mapei Antigelo. Prodává se ve více baleních dle množství. Momentálně na trhu lze nejlevněji najít za tyto ceny.

 • Mapei Antigelo 1 Kg - 79 Kč vč. DPH
 • Mapei Antigelo 6 Kg - 420 Kč vč. DPH
 • Mapei Antigelo 12 Kg - 755 Kč vč. DPH
 • Mapei Antigelo 30 Kg - 1 888 Kč vč. DPH
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024