Stavební Míchačka Lescha - Levně na prodej

Většina výrobců míchaček se soustředí pouze na hlavní účel míchačky - kvalitní a důkladné promíchaní betonových a maltových směsí. Lescha posouvá tyto hranice dále a přichází s vylepšeným ovládáním a důrazem na ovladatelnost. Přitom si stále zachovává cenovou přístupnost i pro poloprofesionální použití.

Stavební míchačka Lescha

Pokud se podíváme na konkurenci, tak ta bojuje dvěma způsoby. První se orientuje na nízkou cenu a cílí na spotřebitele, kteří míchačku využijí jen příležitostně. Druzí nedají dopustit na kvalitu a mají za své zákazníky veliké firmy. Lescha mezi nimi vyniká tím, že se soustředí na každý detail. Jiné míchačky mají jen tlačítko na zapnutí a vypnutí. Lescha například umožňuje nastavoval vůli zubů kola. Dále se orientuje i na kvalitu umíchání - provádí testování a na základě výsledků speciálně tvaruje vnitřní lopatky bubnu. Ten samý přístup aplikují i na tvar bubnu, aby vyklopení směsi (betonu) bylo dokonalé.

Hlavní přednosti značky Lescha

Pokud se podíváme na všechny vlastnosti, tak míchačky značky Lescha na trhu vynikají především následujícími řešeními a netradičními přístupy:

 • nastavitelnou vůlí zubů
 • vyváženým umístěním lopatek pro lepší promíchání směsi
 • speciálním tvarem bubnu bez mrtvých zón
 • snadným a úplným vyprazdňováním bubnu
 • upraveným povrchem speciální práškovou barvou
 • vysokou kvalitou a odolností za rozumnou cenu

Z prodejních katalogů je zřejmé , že se nabízí na prodej na dvě hlavní produktové linie. První jsou standardní míchačky SM pro běžného uživatele, pro náročnější zákazníky je pak určena řada HR.

Lescha - řada SM (pro běžné použití)

Tato řada přináší kvalitu za rozumnou cenu. Míchačky jsou vybaveny velmi silným motorem, který je schopen pracovat i při 15% podpětí a startovat při plně zaplněném bubnu. Zubový věnec, vyrobený z litiny, je bezpečně chráněn před nárazy a s paletovým uchycením. Pro kutila se jedná o velmi solidní řešení, které předčí jeho požadavky na kvalitu a odolnost.

Motorová skříň je vyrobena z odolného plastu, který ji chrání před mechanickým poškozením. Pro snadnější ovládání mají všechny typy nožní brzdu a některé (například typ SM 145S) má multipolohový systém pro polohování bubnu.

 • Lescha Euromix - 125 litrů, 55 Kg, 500 W - 5 950 Kč vč. DPH
 • Lescha Star - 125 litrů, 55 Kg, 600 W - 11 350 Kč vč. DPH
 • Lescha 145 SM - 140 litrů, 55 Kg, 500 W - 15 300 Kč vč. DPH
 • Lescha 165 SM - 160 litrů, 83 Kg, 500 W - 20 100 Kč vč. DPH
 • Lescha 185 SM - 180 litrů, 91 Kg, 1000 W, 22 510 Kč vč. DPH

Lescha - řada HR (odolné, kvalitní)

Jedná se o nejodolnější řadu určenou do nejtěžších podmínek. Tedy si zde vyberou zejména stavební společnosti, které ji budou využívat naprosto každý den. Míchačka je vybavena silným motorem (až 1000 W), který je schopný pracovat i při 15% podpětí sítě. Samozřejmostí je možný rozběh i při plně zaplněném bubnu - stejně jako u předchozí řady. Čelní náhon kola je zcela bezúdržbový a stroj může pracovat i za deště. Zubový věnec míchačky je vyroben z litiny a buben neobsahuje žádné mrtvé zóny - směs je vždy kvalitně promíchána.

 • Lescha 230 HR 230 V - 39 700 Kč vč. DPH
 • Lescha 230 HR 400 V - 42 700 Kč vč. DPH

Jak si vybrat správný typ Lescha

Nedívejte se jen na cenu a na levné varianty. První zásadní otázkou je - bude stroj používám jen o víkendech a pár krát za měsíc, bude umístěn v garáži nebo pod přístřeškem? Pak volte řadu SM. Následná volba je již o výběru objemu bubnu. Eromix a Star jsou vhodnými kandidáty z řady SM a prodávají se velmi levně. Z nich by se stal vítězem kvalitnější Star před levnějším Euromix. Investovat do většího bubnu nemá cenu - s každým litrem navíc neúměrně stoupá cena. A je nesmyslné kvůli navýšení objemu o třetinu zaplatit místo 6 000 Kč (120 litrů) celých 22 500 Kč (180 litrů).

Pokud stroj plánujete používat na denní bázi a bude vystaven venkovním vlivům počasí, tak sáhněte raději po řadě HR. V této řadě je lepší volit typ s napájením 400 V (pro vysoké zatížení).

Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024