Traktorové míchačky za traktor - Levně na prodej

Míchačka na traktor se uplatní především na místech bez elektřiny a na místech se špatnou dostupností. Díky absenci pohonu a malému počtu mechanických částí se jedná o velmi spolehlivé zařízení s dlouhou životností. Mechanická přípojka je vždy univerzální, což značně usnadňuje výběr a neklade omezení.

Traktorová míchačka model 320

Každý traktor má na zadní straně úchyty, ke kterým se dají připojit secí stroje,zemědělská technika nebo vozy. Ty je možno využít i pro nasazení speciální traktorové míchačky. Zároveň se zde nacházejí i vývody hydraulického systému traktoru. Tlak kapaliny je tvořen motorem za běhu, který je dostatečně silný na to, aby například vyklopil zapřažený vůz či ovládat zemědělskou techniku. Maximální produkovaný tlak je 45 cm2 na otáčku. Poslouží tedy dokonale i jako pohon stavební míchačky za traktorem.

Předpoklady k použití

K použití této míchačky stačí standardní traktor. Zpravidla se uvádí, že míchačka vyžaduje minimální výkon 30 koňských sil nebo více. Tento parametr není třeba řešit a zabývat se jím. Tuto podmínku splňuje každý traktor od Zetor 5245 až po vyšší řady. Tedy všechny běžné stroje v ČR a můžete počítat s tím, že váš traktor je dostatečně výkonný. Samotný mechanizmus k přichycení je univerzální a nerozhoduje značka ani typ vašeho stroje. Míchačku upevníte vždy. K traktoru se připevní pomocí tří samostatných úchytů. A zajistíte se pomocí tří šroubů.

Parametry míchaček a objem

Samotné zařízení váží 110 Kg - 150 Kg maximálně. Většina provedení je schopna pojmout 240 litrů až 320 litrů směsi (betonu). Existují speciální míchačky, kterou pojmou až 500 litrů. Pamatujte ovšem, že k tomu musí být i dostatečně silný hydraulický systém. Plný buben včetně betonové směsi může vážit až 460 Kg u standardního provedení.

Mechanismy míchaček jsou schopné rozběhu i po naplnění. Speciálně navržené rozvržení lopatek zaručuje dostatečné promíchání bez "mrtvých zón". Po dostatečném promíchání betonové směsi se celé zařízení sklopí. Tvar bubnu vždy zaručuje vyklopení celé směsi.

Největší výhody a vhodnost koupě

Tento doplňkový produkt pro traktory je velmi oblíben zejména mezi zemědělci a družstvy. Výhody používání jsou nasnadě. Cenu velmi snižuje i fakt, že využívá hydraulického pohonu a není zde umístěn motor. Jedinou pohyblivou a teoreticky zničitelnou částí je převodovka, která převádí tlak na pohyb a usměrňuje jeho rychlost. A která zároveň i umí měnit směr chodu.

  • bez elektrické energie - vhodné pro použití na odlehlých místech (pastviny, lesy)
  • lehké převážení - například betonování kolíků plotu a popojíždění
  • minimální údržba - žádná elektronika, žádný motor, vše hydraulika
  • levná cena - jsou cenově srovnatelné s klasickými míchačkami

Cena na prodej - Levně

Míchačka za traktor je velmi primitivní z hlediska mechanických součástí. Neobsahuje motor, pouze převádí tlak hydraulického pohybu traktoru na otáčení bubnu. Tedy patří mezi nejlevnější techniku a lze ji pořídit velmi levně.

  • SSB Tractor - 18 300 Kč vč. DPH
  • Agrex BM320 - 25 330 Kč vč. DPH
  • Cosmo 3PT - 17 994 Kč vč. DPH
  • HCN brand 030401 - 21 780 Kč vč. DPH
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024