Epoxidové a akrylátové barvy na beton

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Vladimír Uzel

Chystám se malovat sklep. Viděl jsem nabídky e-shopů, ale nemám s tím zkušenost. Doporučujete koupit a používat epoxidové nebo akrylátové barvy? A případně mi i napište jaká značka je nejlevnější nebo kde se to vyplatí koupit. Díky.

Uživatel

Roman Belfín

A co se chystáte malovat? Protože akrylové a epoxidové barvy jsou něco naprosto rozdílné a mají jiné vlastnosti. Budete barvou malovat podlahy nebo stěny? A jaké vlastnosti vůbec očekáváte od takto upraveného povrchu? Musí například odolávat velkému zatížení, mechanickému namáhání, bude přicházet do kontaktu s chemikáliemi nebo ropnými produkty (benzín nebo nafta v garáži)? A podle toho co si odpovíte na tyto otázky, tak pak musíte vybrat akrylovou nebo epoxidovou barvu.

Uživatel

Vladimír Uzel

Děkuji za odpověď, nevěděl jsem, že na tom záleží. V podstatě potřebuji od každého něco. Jednak chci vymalovat podlahu v garáži a v dílně. Protože zde parkuji auto a zejména v zimě je to problém, kdy se rozpustí sníh a na podlaze mi zůstane všechna sůl z cest apod. Proto chci ochránit tento beton nějakou barvou. Ale k tomu chci i vymalovat stěny do výšky cca pasu a to kvůli čištění, kdy bych chtěl, aby to šlo umývat vodou. Co by jste tedy doporučil?

Uživatel

Jaroslav Konečný

Na betonové podlahy v garáži jednoznačně použijte epoxidovou barvu. Jedná se o dvousložkové barvy, které se prodávají ve dvou plechovkách. před použitím dle návodu umícháte ve správném poměru a natřete štětcem nebo válečkem na zem. Epoxidové jsou určeny na velmi zatěžované plochy, obstojí při mechanickém namáhání a i při styku s chemikáliemi. Ideální do vámi zmiňované garáže. Můžu vám doporučit například Epolok LAS, který má atest na styk s ropnými produkty. Běžně se používá v dílnách a autoopravnách. Pokud se beton natře správně, tak je běžným používáním v podstatě nezničitelný. Zmiňoval jste stěny, na které bych použil běžné akrylátové barvy. Například Spektra, Betex nebo Balakryl. Na stěnách nepotřebujete epoxidovou barvu, protože nejsou nijak zatěžovány. Běžná levná akrylátová barva odpuzuje vodu, takže je to pro vaše účely naprosto dostatečné.

Uživatel

Marek Fuks

Pokud budete malovat beton na podlaze nějakou epoxidovou barvou, tak vám dám předem jedno doporučení. Nemalujte to přímo na beton, protože je velmi savý. Plechovka, která by Vám vystačila na 10 metrů je pryč během 1 metru při nátěru první vrstvy. Což je problém vzhledem k ceně epoxidových barev (1600 Kč za 10 litrů). Kupte si nějaký velice levný penetrační nátěr a tím udělejte první vrstvy. ten ochrání samotných povrch, vsaje se dovnitř a navíc i další epoxidová vrstva bude lépe držet. Můžete tím ušetřit až polovinu ceny.

Uživatel

Zdeněk Růžek

Já mám beton ve sklepě natřený barvou Denas. Denas garáž - dvousložková epoxidová barva na betonové podlahy. Vhodné použití na nátěry betonových podlah v garážích, skladech a sklepech. Vhodné použití všude tam, kde se vyžaduje vysoká mechanická a chemická odolnost. Jako první vrstvu jsem použil Denas Penetrace, kterou se napustí samotný beton. Míchal jsem to v poměru 10:2, dával jsem 2 vrstvy. Parkuji na tom celoročně auto a za 3 roky si nemohu vůbec na nic stěžovat.

Uživatel

Martin Roubych

Na běžné povrchy akrylátová stačí. Díval jste se například na Helios Spektra? Je určena k ochraně a dekoraci betonových a ostatních cementových podkladů. Vhodná je jak pro podlahové povrchy tak i pro povrchy stěn. Lze využít k k natírání betonových dlaždic, dále ve sklepech, výtopnách, garážích, chodbách, podsklepení a ostatních prostorách. Vhodná je k natírání podezdívek a ostatních vnějších betonových povrchů. Je to jednom jednosložková barva na beton, která se míchá s vodou. Lze umývat a je částečně odolná proti chemikáliím. Ale neměla by se zbytečně těmto vlivům vystavovat.

Uživatel

Petr Hospodka

Na stěny použijte Balakryl. Prošlo mi rukama už spousta barev a na Balakryl Beton nedám dopustit. Je to vodou ředitelná barva, která zanechává matný vzhled. Díky tomu se v místnosti tak nepráší a je to snadnější i na uklízení. Největším problémem u betonu ale je, že se do něj dostává CO2, který jej ničí a je třeba jej opravovat. Pokud na jej natřete Balakryl Beton, tak ten zamezuje průniku CO2. Mám ve sklepě jednu natřenou a jednu nenatřenou plochu, které lze velmi lehce srovnat a ten rozdíl je tam znatelný již po pár letech. Jsem si jistý, že to seženete v každém městě. Zkuste se podívat případně do OBI.

Uživatel

Václav Býček

Chci vymalovat prádelnu. Mám na stěny a na podlahu použít epoxidovou dvousložkovou barvu nebo jednosložkovou akrylátovou barvu na beton?

Uživatel

Luboš Hlaváčik

Jak tady bylo už mockrát zmíněno, tak na každý povrch použijte něco jiné. Na stěny dejte nějakou akrylátovou, například Balakryl nebo Spektra. To by mělo omítku ochránit před vodou apod. Na podlahu nejdříve dejte nějaký penetrační nátěr (každý výrobce má svůj vlastní) a pak až teprve nanášejte epoxidovou vrstvu. Mě se na to nejlépe osvědčili válečky, ne štětce. Dávejte si ale pozor, protože tyto dvousložkové barvy nejdou vyčistit ani vyprat ničím, ani ředidlem. Používejte jenom levné štětce a válečky, které potom rovnou vyhodíte. Na stěny stačí jenom jedna vrstva, na betonové podlahy bych dal 2 až 3. Ono to celkem rychle schne, takže není problém to přetřít.

Uživatel

Tomáš Švancar

Ony ty epoxidové jsou strašně drahé, vymalováno sklepu Vás může vyjít klidně i na několik tisíc korun, ne-li desítek tisíc. Co se mi podařilo najít nejlevnější , tak to byla Jub Epoksil 10,3 Kg. Prodává se normálně za 1 469 Kč, ale mě se ji podařilo najít v akci za 1099 Kč. Nic levnější snad ani neexistuje. Všechny ty ostatní Epolok a podobně jsou prodávané za dvojnásobné ceny. S umýváním válečků jsem neměl problém, je to normálně omyvatelné vodou, ani ředidlo jsem nepotřeboval. A pokud ten beton skutečně nezatěžujete, tak tam dejte bez obav i akrylátovou. Je zbytečné vyhazovat peníze za natírání stěn a podobně.

Uživatel

Antonín Šťastný

Já nic nenatírám a i přímo na betonu parkuji auto, dokonce i v zimě kdy se na to dostávají různé soli ze silnic. Když jsem si zjišťoval ceny firem, které se tímto zabývají, tak mi vyšlo levnější povrch prostě za 10 let udělat nový nebo případně provést sanaci betonu. Co mi jedna firma udělala nabídku, tak to vycházelo na několik desítek tisíc. Šílené ceny. A navíc Vám ani nezaručí, že za 10 let to nesleze nebo se to nesloupe. A nebudete na tom úplně stejně.

Uživatel

Luboš

Chlapi, když budu natírat anhydritovou podlahu ve vniřtku baráku, která je normálně obyvatelná, tak epoxidovou nebo akryl? Díky

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024