Jakou barvu použít na betonový plot z betonových tvárnic?

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Ivana

Dobrý den, jakou barvu mohu použít na betonové ploty postavené z betonových tvárnic?

Uživatel

Standa

Existuje celá řada barev, která se používá na litý beton (např. v garáži). U betonových tvárnic bych vynechal první vrstvu natíranou penetrákem. Alespoň u tvárnice, které nepřicházejí do styku se zemí. Pokud jsou některé tvárnice pod úrovní země, tak bych je nejdříve natřel nějakým penetračním nátěrem. A rovnou poté bych použil barvu na beton. Nabízí se třeba značka Betex, která je dostupná v šedé, modré, zelené a červené. Plechovky se prodávají po 2,5 litru a stojí cca 300 Kč.

Uživatel

Franta K.

Ahoj, použij klasickou barvu na beton. Prodává ji mnoho firem pod různými názvy. Z hlavy mě napadá například od firmy Balakryl barva Beton, od firmy Detecha barva Izoban nebo i zmíněný Betex. Nevidím mezi nimi žádné rozdíly, takže by jsem vybíral podle toho, jaké odstíny nabízejí (nabídka je většinou dost limitovaná na šedou a modrou).

Uživatel

Petr Hýcha

Použij klasickou barvu na beton. V obchodě seženeš penetrační nátěr, barvu na beton a potom ještě speciální barvy 2 v 1, která obsahuje penetrační základ a barvu smíchanou do jednoho. To by bylo asi nejlepší, protože se jedná o venkovní nátěr. Konkrétně se podívej například na ten Izoban od Detecha: "Venkovní i vnitřní nátěry betonu. Betonové podlahy (garáže, nebytové prostory, sklepy, dílny, balkóny apod.). Betonové bazény, vodní jímky (atest SZÚ Praha), zdivo, omítky." Ideální na betonové tvárnice nebo plot.

Uživatel

Jitka R.

My jsme doma plot vůbec nenatírali. Taky jej máme postavený z betonových tvárnic (staveno svépomocí) a bez barvy nám stojí už 10 let. Občas okolo něho sekám trávu a nikdy jsem si nevšimla, že by nějak zašel nebo by se drolil. Pokud plot chcete natřít kvůli vzhledu, tak dobře. Ale jinak jej natírat není vůbec třeba. S pozdravem Jitka.

Uživatel

Bláťa

Doporučuji výrobce Johnstone's, Detecha, Sincolor, Balakryl a Colorlak. Hledejte barvy na nátěry venkovního betonu. Vybírejte takový, který jednak chrání beton před karbonizací (pronikání CO2 do pórů betonu) a který dovolí betonu dýchat (propouští vodní páry z betonu). Nejširší výběr barev má Detecha Izoban, která prodává barvy červené, zelené, šedé, modré, béžové, odstíny zelené, bílé a žluté. Ostatní výrobci obvykle nabízejí oblíbené trojkombo šedé, modré a zelené.

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024