Montážní stavební vrátky - Elektrický Lanový

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Bedřich Lukašík

Potřebuji na stavbu koupit elektrický lanový vrátek. Viděl jsem na internetu několik typů a několik výrobců, je mezi tím nějaký rozdíl? A v jaké cenové relaci bych se při výběru montážního vrátku měl pohybovat pokud jej chci jen stavbu domu a ne pro profesionální použití v nějaké stavební firmě.

Uživatel

K. Muřica

V podstatě si můžete vybrat mezi dvěma typy. Mezi závěsným a normálním kladkovým. Závěsné vrátky jsou mnohem levnější, můžou vyjít například jenom na polovinu ceny. Je to v podstatě jenom motor, na kterém je buben a lano. Takový vrátek se zavěsí na lešení do úrovně, kde je třeba dopravovat materiál pomocí klem a akorát spouští a vytahuje lano dolů a nahoru. Je tady ale dost omezení. Lano obyčejně dosahuje jenom 30 metrů. Na stavbu rodinného domu tedy dostatečné, ale na profesionální stavby je to málo. Taky tady není kladka a je tak značně omezena jeho nosnost, bavíme se tady řádově o 100 Kg až 200 Kg. Druhým typem se montážní stavební vrátek, který položený na zem a lano má vedené nahoru přes kladku. Výhody jsou zřejmé, buben je schopný pojmout kapacitu třeba až 120 metrů lana (tedy zdvih až 60 metrů). A nosnost je zde mnohem vyšší. Není problém třeba zvedat až 1 tunu. Ale cena může být ve výsledku až dvojnásobná. Takže si musíte rozmyslet jaké vlastnosti si od něj představujete. Podle mě by na stavbu RD mohl stačit úplně obyčejný elektrický závěsný vrátek.

Uživatel

Honza Král

Kladkové montážní vrátky jsou minulostí, to se používalo dříve, protože si to lidé sami dávali dohromady. Dnes se na moderní stavbě používají výhradně závěsné. Vytáhnou nahoru kolečka betonu nebo cihel a s těžšími břemeny se v podstatě na stavbě nesetkáte. Doporučuji závěsný vrátek, solidní se dá koupit okolo 4000 Kč. Na konkrétní značce ani tak nezáleží. Jak tady někdo už řekl, tak je to v podstatě jenom elektrický motor s lanem. Podívejte se například na výrobce Umacon, Camac, Geda nebo Woodstern. Ona v podstatě každá společnost, která vyrábí stavební míchačky, má v nabídce i stavební vrátky. A Camac s Umacon jsou jedničky na trhu.

Uživatel

Umacon Iber Uno

My máme na stavbě stavební vrátek Umacon Iber Uno, což je závěsný typ. Když jsme ho kupovali, tak stál něco okolo 7000 Kč. Podle mě by Vám mohl vyhovovat. Délka lana je 25 metrů, napájený je z klasické elektrické zásuvky 230V a vytáhne až 100 Kg. Ale velikou výhodou je, že lze používat i s kladkou. A taky že ho tak používáme. V tom případě vytáhne až dvojnásobek, tedy 200 Kg. Kladka ale nebyla součástí, tu musíte za pár stovek korun koupit bokem. Rozhodně doporučuji tento montážní vrátek. Používáme ho už rok a půl a je to opravdu kvalita.

Uživatel

Vašek Němec

Camac, Beta, Geda, Umacon - můžete volit kteroukoliv značku, je to celkem jedno. V dnešní době má každá firmy v nabídce již všechny typy a když se podíváte na ceník, tak to vychází více méně stejně. Pokud hledáte něco na stavbu domu svépomocí, tak si vyberte závěsný vrátek na ramenu s nosností do 200 Kg. Dáte za to 6000 Kč a je to naprosto dostatečné.

Uživatel

Ledecký

Obejděte pár bazarů a kupte si nějaký použitý. Nejlépe ještě z dob, kdy se dělaly kvalitní a robustní před revolucí. Jeden takový máme doma a jede už 30 let. Postavili jsme s ním domy celé rodině a je pořád jako nový. Tyto nové zázraky unesou úplné prd a když to zatížíte, tak akorát spálíte motor. Internetové bazary jsou plné funkčních vrátků, kde se jich lidé zbavují skoro zadarmo. Nechápu na co kupovat úplně nový, který stejně nic nevydrží.

Uživatel

Bedřich Lukašík

Tak jsem se díval na ceníky a Iber Uno je jediný, který přichází zatím v úvahu. Iber Uno 8126 Kč, Iber DOS 11977 Kč, Umacon U-200K 19500 Kč, Umacon U-300K za 23000 Kč. BETA Sam začíná někde na 16000 Kč a končí na 65000 Kč. A Camac je úplně mimo, protože tyto montážní vrátky stojí řádově desítky tisíc korun. Proto mi Iber Uno přijde jako jediný cenově dostupný. A i tak je to drahé. Nejspíš nakonec se pokus projít nějaké bazary a vybrat něco tam, ono to nakonec na stavbě je úplně jedno.

Uživatel

A. Nový

Dobrý den, nabízím k prodeji mobilní stavební elektrický vrátek. Tato konstrukce je osazena průmyslovou silnou převodovkou, která je plněna olejem a s 3-fázovým elektromotorem, který je výroby MEZ Mohelnice. Montážní vrátek je kompletní, nabízím jej včetně ocelového lana, jehož délka by měla stačit na patrový rodinný dům. Rok výroby těžko říct, je Československé výroby, ale plně funkční. Cenu si představuji asi 2000 Kč. Měl by jste zájem?

Uživatel

Petr Říha

Po stavbě mám ještě v garáži náš vrátek. Tak kdyby jste o něj měl zájem, tak bych vám ho mohl za nějakou rozumnou cenu přenechat (2000 Kč - 3000 Kč). Elektrický motor na 380 V, automatická brzda, která při vypnutí ihned stojí. K vrátku je plošina o rozměru 150 x 180 cm. Nosnost je naprosto dostatečná, bez problémů zvedne dvoje plná kolečka a i obsluhu. Součástí je horní ráhno s kladkami a i spodní držák vrátku. Naposledy jsme ho použili před půl rokem na dostavbu horního patra a byl plně funkční. Od té doby je uskladněn v suchém sklepě. v případě zájmu mi dejte vědět na tutanchamon1@centrum.cz.

Uživatel

Iva Hlinková

Jsou tady ještě nějaké nabídky platné? S manželem hledáme ke koupi co nejlevnější montážní vrátek, který by měl nosnost do cca 250 Kg. S kladkou i bez. Jsme ochotni zaplatit do 2000 Kč a samozřejmě si zajistíme svůj vlastní odvoz. Nejlépe Plzeň a okolí do 30 Km. Pište své nabídky na ihlinkova@centrum.cz.

Uživatel

P. Potužník

Paní Hlinková: Pokud hledáte lanový vrátek s nosností do 250 Kg, tak vůbec nemusíte hledat v bazaru. Podívejte se na výrobky pod značkou Scheppach. Jsou to klasické závěsné vrátky, které mají nosnost 250 Kg - 300 Kg a při použití kladkového soustrojí až dvojnásobek. A ceny jsou skoro takové, jaké nabízíte, 2000 Kč - 2500 Kč. Například zmíněný Scheppach HRS 250 s nosností 125 Kg v závěsu a 250 přes kladku, o výkonu 0,78 kW, s elektrickým motorem 230 V jsem na internetu našel za 2690 Kč.

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024