Sanace betonu, opravy trhlin betonu - Jak na to, ceník (ceny)

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Josef Kujal

Na chatě jsem objevil trhliny v betonu. Podle mého laického názoru to bylo způsobené vodou, která se beton prožrala a udělal v něm praskliny. Chtěl bych to ještě před zimou opravit, ale nemám se sanací betonu zkušenosti. Poradíte jak na to, jaké jsou ceny materiálu apod.? Nebo je lepší na to sehnat nějakou profesionální firmu a v takovém případě jaké jsou jejich ceníky? Díky.

Uživatel

Roman Zitko

Záleží jak moc je ten beton poškozený. Pokud se jedná jen o povrchové praskliny v betonu, tak bych se to nebál opravit sám. Můžete po očištění použít kombinaci opravné malty a opravné stěrky na povrch. K tomu nepotřebujete být expert. Doporučuji například výrobky od společnosti Ceresit, která má kompletní produktovou řadu od stěrky, přes malty apod. Pokud je beton narušen do hloubky a drolí se například až za železnou konstrukci (v případě železobetonu), tak bych to jiý konzultovat s nějakou stavební firmou.

Uživatel

Jiří Dašek

V první řadě musíte vyřešit vodu a vlhkost, která způsobuje toto tvoření prasklin a korozi betonu. Odkrytí povrchu, použití drenážních trubek nebo vykopání kanálů. Pokud to jenom opravíte, tak po zimě to bude úplně to samé. Měl jsem úplně ten samý problém a moc dobře vím co s betonem dokáže provést jedna zima, když pár krát roztaje sníh a potom zase zmrzne. Samotná sanace betonu není řešení.

Uživatel

Ivan Ševčík

Sanaci betonu můžete provést maltovými systémy na cementové bází PCC (polymer, cement, concrete (beton)). Méně častěji jsou používány PC (polymer, concrete) a ECC (epoxid, cement, concrete). Toto vždy naleznete na obalu. Například zmiňovaný Ceresit nabízí opravdou maltu CD25 PCC system. Což je nejčastější. takže navštivte nejbližší stavebniny, kupte si opravnou matlu, povrchovou stěrku a antikorozní nátěr od libovolného výrobce. Nic jiného k tomu nebudete potřebovat. Samotná sanace betonu je jednoduchá, nevidím důvod, proč by ji neměl kdokoliv zvládnout svépomocí.

Uživatel

Zdeněk Nenička

Sanaci betonu jsem prováděl nespočetně krát. V první řadě doporučuji odstranit všechen poškozený beton a nebát se jít do hloubky, ubrat i trochu toho zdravého, aby jste si byli jisti, že tam nic nezůstane. Následně zajistěte aby místo zůstalo suché a nechejte jej minimálně 1 týden vyschnout. Následně v první řadě naneste antikorozní barvu na železné výztuže v betonu, čímž zabráníte další korozi. Můžete použít například nátěr od Sopro, Weber aj., nechejte zaschnout. Na to naneste adhezní můstek, který zaručuje dobrou přilnavost další vrstvy, bez adhezního můstku by mohlo dojít k uvolnění, vytvoření vzduchové kapsy a dalším problémům. Stačí i slabší vrstva. Opět můžete zvolit výrobek od libovolné společnosti, Sopro, Ceresit, Weber...všichni mají své vlastní produkty. Na to již následuje samotná reprofilační malta (sanační vrstva) a vše můžete upravit finální stěrkou. Všechny tyto vrstvy velmi rychle tvrdou, v létě je to otázka například 60 minut. Takže sanaci betonu můžete mít hotovou během jednoho dne. Jak již ale někdo říkal přede mnou tak je to i otázka toho, k jakým škodám došlo. Jestli jsou to jen trhliny v betonu nebo již došlo ke korozi ocelových výztuh a je třeba vyměnit i je. V takovém případě bych si již zavolal firmu, protože to není žádná sranda. Tam už se může jednat o statiku celé budovy.

Uživatel

Ludvík Mach

Na sanaci betonu odebíráme vše kompletně od Weber, který nabízí úplně vše. Kupujeme Weber ochrana (na ocelové konstrukce), Weber vysprávka (malta na beton s hydraulickým pojivem, obohacená aditivy) a Weber povrch (na konečné vyhlazení). A potom dle potřeby i jejich další nátěry. Mají v nabídce několik nátěrů a i omítek. Jsou vodotěsné a dokonce je lze používat i na povrch nádrží s pitnou vodou. Rozhodně vám doporučuji po sanaci betonu i finální vrstvu, ať již barvu nebo speciální omítku. Zvlášť pokud se jedná o vlhké místo, kde beton přichází do kontaktu s vodou.

Uživatel

Lubomír Lazar

Nedávno jsem dělal sanaci ve starém skladě. Všechno jsem si nechal doporučit ve stavebninách a všechny výrobky byly od firmy Roko. Na samotné ocelové části jsem použil Rokoarmafer, tekutou maltu, která jednak chrání proti korozi, ale je i zároveň spojovacím můstkem s vysokou přilnavostí k další vrstvě. Nemusíte tak používat adhezní můstek, který vám doporučuje pan Nenička. Na to můžete rovnou nanést Rokogrout, který slouží na tlusté vrstvy při sanaci. Je určený i pro extrémní mechanické namáhání, například nájezdové rampy nebo podlahy v průmyslu! Zbytek jsou již jen klasické ochranné povrchy. Například Rokofin na zahlazení nerovností nebo pryskyřicovou barvu Rokobeton Elastocolor. Já jsem využil kombinaci první vrstvy Rokoarmafer, na to Rokogrout a Rokofin. Z minule jsem měl epoxidovou barvu na beton, tak jsem použil ji a nekupoval jsem nic nové. Cenově to nebylo nijak hrozné, úplně kompletní oprava poškozeného betonu, sanace, oprava trhlin, prasklin, nářadí a materiál mě vyšlo na 3500 Kč.

Uživatel

Adam Zdobnický

Koupil jsem pozemek, na kterém stojí stará železobetonová konstrukce, která byla v minulosti nejspíš nějaká hala nebo výrobna (stěny+střecha). Jakým způsobem můžu zjistit nebo posoudit, jestli je stále stabilní a lze opravit nebo nadále používat? Kupoval jsem to samozřejmě kvůli pozemku, ale nyní potřebuji na přechodnou dobu něco na úschovu strojů a nářadí. Tak jsem si říkal, že by bylo jednodušší použít tuto stojící budovu než si nechat přivést nějaké kontejnery. Existují nějaké metody nebo přístroje, které by mohly ověřit kvalitu starého železobetonu a jestli by případně obyčejná sanace betonu byla dostatečná? Díky.

Uživatel

Patrik Potěšil

Mám nejlepší zkušenosti se sanačními směsi od Weber, opravovali jsme trhliny na železobetonové konstrukci, na klasických základech a dokonce jsme s tím opravovali i odtokový kanál. Můžu doporučit na jakékoliv použití a povrchy. I když je dražší, tak se vyplatí, ten rozdíl je tam znát.

Uživatel

David Liehmann

Zdravím, u vás bude přednější problém řešení vlhkosti a případné spádování. Dokud stěnu nevysušíte, tak nemůžete se sanací vůbec začínat. Taky zkontrolujte, jestli železné zpruhy nejsou porušeny korozí, v tom případě by byla nutná celková revitalizace stěny nebo konstrukce včetně nový vzpěr. Pokud tomu nerozumíte, tak vám doporučuji raději kontaktovat nějakou firmu. Z Google mi vychází například TeSan s.r.o., Betosan s.r.o., Sika CZ s.r.o., Flexistav s.r.o....desítky a desítky firem. Z jakého materiálu je daný kus budovy? Pokud se jedná i o cihly, tak Vám doporučuji se podívat na chemické infúzní clony, ne všechny firmy to nabízejí, ale toto je budoucnost.

Uživatel

Antonín Beneš

Doporučuji Ceresit CD 24 (do 5 mm na povrchovou úpravu) + CD 26 (3 cm až 10 cm). Na železné konstrukce libovolný antikorozní nátěr. A na povrch nějakou dvousložkovou epoxidovou barvu na beton.

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024