Suchý beton v pytli - Je cena levnější?

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Jaroslav Kačena

Chystáme se dělat opravy na domu a začíná se na to chystat. Máme už dohodnutou míchačku, vrátek a nějaké nářadí. Teď jsme se ale bavili se zedníky a ti nám říkali, že by nás suchý beton v pytli vyšel daleko levněji, než když si to budeme míchat z písku a cementu. Má s tím někdo zkušenost? Přijde mi divné aby materiál vyráběný průmyslově a dodáván v pytlích byl levnější než vozík písku a cement. Názory, zkušenosti s cenou?

Uživatel

Miroslav Bláha

Jeden 50 Kg pytel cementu koupíte asi za 100 Kč až 120 Kč dle výrobce. Pokud si to necháte dovést z betonárky, tak vás stejný objem vyjde na 125 Kč, je to tedy naprosto stejné, akorát s tím pytlovaným ještě strávíte nějaký čas navíc mícháním. Suchý beton v pytli je perfektní na menší opravy, kdy nepotřebujete celou míchačku nebo domíchávací auto betonu. Taky se s tím lépe manipuluje, protože ho můžete rozdělat až na místě.

Uživatel

Pavel Páleník

Cement Hranice SB26, 50 Kg, 110 Kč vč. DPH. Baumit B30, 40Kg, 140 Kč vč. DPH. Hobby Beton 30 Kč, 98 Kč vč. DPH. Beton B20 40 Kg, 132 Kč vč. DPH.

Uživatel

Petr Pučalík

Suchý beton má i mírně jiné vlastnosti, nejen cenu. Například se vyznačuje tím, že lze znovu rozdělat, stačí přidat trochu vody i do starší směsi suchého betonu. Atd. Pokud Vám to radí zedníci, kteří s tím mají zkušenost, tak bych dal na jejich názory.

Uživatel

Josef Kovařík

Ani se zedníkům nedivím, že vám doporučují beton v pytli. Je to mnohem snaží, nanosí si to až na místo, tam si to rozmíchají a rovnou zpracují. Odpadá špinavá práce s míchačkou, mícháním, přípravou, dopravováním v kolečkách do x-tého patra. Na druhou stranu ale taky záleží, kolik toho budete betonovat. Protože jsem si to sám zkusil a když mícháte dvacátý nebo třicátý pytel, tak už toho máte plné zuby. Cena bude jednoznačně levnější pokud si to necháte dovést z betonárky. U menších prací se ale ten komfort v pytli vyplatí. Nezničí vám zahradu, nezašpiní schodiště.

Uživatel

Tomáš Strkáč

Na to se vykašlete. Prostě kontaktujte nejbližší betonárku a objednejte B20. Cena bude jak kde, ale obvykle od 1 500 Kč do 1 800 Kč (bez DPH).K tomu si pronajměte z půjčovny vrátek nebo dopravník za cca 600 Kč na den a udělejte to pořádně. Všechno ale záleží od toho co se chystáte dělat?

Uživatel

Jozef Štěpán

My jsme s tím vylívali věnec a naprosto v pohodě. Dělali jsme to s kamarádem, který si zašel ke mě na brigádu na výpomoc, plus můj otec a syn. Dva lidé míchají beton z pytlů, jeden podává a jeden vylívá. Šlo nám to od ruky, za půl dne jsme to měli hotové. Nejtěžší na tom bylo vytahat všechny ty pytle nahoru (100 x 40 Kg), zbytek už pohoda. Nedokáži si představit, že by jsme tam stavili vrátek nebo platili za nějakou pumpu. Ale deset lidí deset názorů.

Uživatel

Gustav Jedlinský

To se mi na ten věnec nezdá, když jsme ho dělali my, tak jsme na to objednávali 8 kubíků. Šířka 0,6m, výška 0,25m. Souhlasím s těmi, kdo tady radí betonárku, tahat pytle a míchat to je naprostý nesmysl. Na takovouto práci potřebujete čerpadlo, které vám to dopraví nahoru. Je jasné, že to bude něco stát a že to prodraží celou práci, ale tahat to po pytlích je nesmysl. Známý, který má jenom jedno patro, to nechal vyklopit do lžíce nakladače a ten mu to přivezl tam, kde zrovna betonovali.

Uživatel

Jakub Mužátko

Pumpa záleží jak kde. My jsme ji měli za 3100 Kč na hodinu a bylo v tom započteno úplně vše. Když betonoval můj švagr, tak za 3 hodiny zaplatit 8200 Kč. Jinak soused to zrovna dělal jeřábem s badií a podle jeho slov to vyšlo mnohem levněji. Jeřáb (IFA, V3S) ho stál 750 Kč na hodinu a to byl ještě drahý. Badii si půjčíte na den taky za cca 600 Kč. Moc nechápu, jak počítáte pytlovaný suchý beton. Cena betonárky za kubík se pohybuje vč. DPH 1700 Kč - 1900 Kč. 40 Kg suchého betonu stojí 110 Kč. Pytle jsou o 30% dražší.

Uživatel

Jaroslav Kačena

V našem případě budeme dělat stropy a patro. Zavolal jsem si do betonárky a nechal jsem si udělat nabídku ve stavebninách a tu variantu se suchým betonem v pytlích jsem hodně rychle zavrhl. Momentálně řešíme, jak to vůbec budeme dopravovat nahoru. Protože aby jste se dostali přímo ke stavbě, tak k tomu z jedné strany překáží studna a z druhé strany je strom. Takže autem ani jeřábem se tam nedostanete.

Uživatel

Radek Kozák

Pytle je naprosto nehorší varianta než betonárka i než vlastní míchačka. Kupujete si hodně drahý štěrk s trochou přidaného cementu a pokud platíte zedníka od hodiny, tak stráví naprostou většinu času přípravou a v těchto množstvích to jde opravdu pomalu. Nevím kolik m3 budete potřebovat, ale já bych si nechat navozit štěrk, cement a celé to dělal klasicky. Cena za pytel je stejná po celé ČR, 40 Kg Vás vyjde asi na 125 Kg. Pokud si to necháte dovést tak v závislosti na lokalitě vás to vyjde na 1700 Kč - 2200 Kč za m3. Betonárky většinou nejsou na RD připraveny, oni žijí ze staveb mostů a podobných staveb. takže vás budou tlačit do pumpy. Hodina pronájmu stojí 1500 Kč a hodina provozu 1500 Kč = 3000 Kč. Možná vám někde budou tvrdit, že vše zajistí levněji, ale jakmile započítají všechny poplatky, tak se zase dostanete na tuto cenu.

Uživatel

Václav Mošna

Toho jsem si všiml na vlastní stavbě. Zedníci (zvlášť ti soukromí) si v poslední době velice oblíbili betony, malty a omítky v pytlích. Vy jim vše nakoupíte, zajistíte až na místo pod nos a v ideálním případě ještě zajistíte někoho, kdo jim to bude míchat a nosit pod ruky. A potom vám tu práci naúčtují jako by si to míchali sami v míchačce a vynášeli si to do třetího patra. Taková velmi lehká a téměř čistá práce. To by se jim líbilo. Na druhou stranu se jim divím, že se jim to chce míchat, to bude strašná otrava. Neslíbili jste jim náhodou, že jim ten suchý beton z pytlů případně namícháte?

Uživatel

Tereza O.

Nám dneska zedníci oznámili, že jim máme koupit suchý beton, že si to nanosí na půdu a tam si to pak rozmíchají. Vždycky jsme to ale dělali na zahradě v míchačce a s tímto nemáme zkušenost. A navíc jsou to noví zedníci, tak moc nevím co si o tom mám myslet a jestli se mě nesnaží zatáhnout do něčeho dražší, protože si myslí, že jako žena tomu nerozumím (to mají pravdu). Díky za názor.

Uživatel

Anonymní

Paní Terezo, musíte si v tom s nimi udělat pořádek. Buď je platíte za odvedený úkol a máte předem dohodnutou cenu. A pak vás už "nezajímá" co si kupují za beton a jak to provádí. Ať si klidně nakoupí vše v pytlích a ať je to klidně vyjde dráž. Ale vy platíte firmu za výsledek. Nebo si je najměte jako pracovníky, kteří budou pracovat za plat na hodinu, budou jen dělat co se jim řekne a nebudete muset řešit, jestli si nechávají nějaké peníze stranou v materiálu.

Uživatel

Šárka

Dobrý den, z kolika pytlů suchého betonu se udělá kubík? Děkuji Vám předem za rychlou odpověď. Šárka

Uživatel

Jirka

Pro pana Kačenu: pokud budete dělat stropy, tak je dobré, aby to bylo zalití vcelku. Tzn. že je zde jen varianta - mix + čerpadlo. Je zde velká časová úspora (zedníci si také něco vezmou). A hlavně kvalita betonu. Takovou nikdy nedocílíte mícháním v míchačce. Celkově to vyjde srovnatelně (na náklady), ale kvalita a rychlost je nesrovnatelná. Mám to odzkoušené při stavbě domu - obě varianty. A pokud potřebuji více jak kubík betonu, tak volám mix. Tak je to na vás jak se rozhodnete.

Uživatel

Džudy

Šárko, na to vám stačí vědět rozměr pytle. Nic víc k tomu nepotřebujete vědět.

Uživatel

Ondra

Co se týká otázky "kolik pytlů je 1m3" to vidím takhle. Na rozměru pytle asi moc nezáleží. Vezmu-li, že se udává 20 litrů mokré směsi ze 40 kg pytle suché směsi, je to už jen otázka matematiky. 1 kubík = 1000 litrů, tedy 1000/20 = 50 pytlů na kubík "mokrého betonu". Je-li tomu jinak, rád se poučím.

Uživatel

Jarda

Souhlasím s Ondrou a jen dodám: 50 pytlů x 120 Kč = 5000 Kč za kubik pytlovaného betonu. Kubik betonu z betonárky: 1900 Kč a kubik písku ostrého labáku asi 250 Kč + 2q cementu 550 Kč = 800 Kč za kubik. Když si to míchám sám, do míchačky to musím naházet stejně. Takže pro nás, co máme velkou zahradu a v koutě neustále 10-20 kubíků písku a stojící míchačku, je to nejlevnější a nejjednodušší.

Uživatel

David

Jardo, nevím jak u vás, ale všude jinde platí, že 50 pytlů x 120 Kč = 6000 Kč. Ovšem 1000 Kč je pakatel. K tématu. Beton, který je z betonárky, je mnohonásobně kvalitnější než ten, který doma uděláte z pytlů. Především je stejná konzistence celé směsi a hlavně je to bez práce. Pokud chce někdo ušetřit za čerpadlo není nic jednoduší než koupit plachtu a nechat domíchávač směs korytem pustit na plachtu. Potom už jen kolečka + lopatu a tradá. Za jeden den jsem takto zpracoval 21 kubíků betonu do ztraceného bednění. Jak to kdo udělá záleží jen na něm. Já si chci práci ušetřit a hlavně ušetřit peníze. Ať Vám jde práce všem od ruky.

Uživatel

Jarda

Davide, omlouvám se za počty, chybička nebo překlep se vloudil. Máte pravdu, při větším betonování jako je ztracené bednění, základy apod. je nejvýhodnější si objednat mix s betonem z betonárky. Ale zpracovat 21 kubíků za den, to jste frajer, když vám dám 5 minut na jedno kolečko (naložit, odvézt, naházet do bednění a zpět) x 16 koleček na 1 kubík = 80 min x 21 kubíků = 1680 minut: 60 = 28 hodin! Jinak mám zeťáka na betonárce a moc dobře vím kolik druhů betonu míchají, že takový jako oni doma nenamíchám už jenom proto, co tam perou za přísady. Třeba ze Stachemy, že beton dělá hlavně drť a že z písku vátiny beton neumíchám. Tak to jen tak na okraj týdne, je dobré si předávat zkušenosti. Kdo ještě nebetonoval a chystá se k tomu, tak si snad něco z toho co tady píšeme vybere.

Uživatel

Slávek

Dělám zedničinu už pomalu 40 let a je pravda, že se vystřídalo mnoho technologií. Souhlasím s tím, že na drobné práce je pytlovaný beton skvělý, ale na práce většího rozsahu je lépe si beton míchat z cementu a písku a na nedostupná místa použít pumpu. Jde taky o to, jestli si tuto práci děláte svépomocí a tam koukáte na ušetřené peníze a né na dřinu. Ono když máte dostat někam kubík betonu pytlovaného nebo z betonárky, tak jste vždycky rádi, že tam ten vrátek máte.

Uživatel

Fána

Tady není co řešit. Beton v pytlích na drobné práce kolem domu, jako je třeba betonování plotových sloupků, nemá konkurenci. Přesto že je o něco dražší. Na objemnější práce se musí zvážit pro a proti.

Uživatel

Věruna

Zdravím všechny, potřebuji poradit. Chci položit bazén 6×3×1,5m a okolo se má zasypávat suchým betonem já si však říkám že když mám míchačku a vozík a pískovnu tak pět kilometrů od baráku tak byh raději beton míchala sama i se základovou deskou. Zajímalo by mě kolik je potřeba pytlů okolo toho zasypání a nebo to mám raději řešit tak jak jsem psala výše? Děkuji

Uživatel

Hromada

Dobrý den, koupil jsem psí kotec 3*2 bez podlahy, tak potřebuji vybetonovat podlahu. Tak nevím jaký cement koupit - nebo suchy beton v pytlích? Co je lepší a kolik pytlů?

Uživatel

Pavel

Na plošné betonování beton namíchaný z betonárky,nevýhoda byla doba zpracovatelnosti-cca 6h a kropit. Složeno na plachtu a pod ní lino. Na menší práce pytle,časově mě to nehoní a můžu to šmrdlat sám, jako právě u ztraceného bednění pod skleník.

Uživatel

Petra

Chceme vybetonovat desku pod bazén - kruh 5 široký, výška tak 15cm. A nevím kolik, betonu budeme potřebovat? Jestli mám koupit v pytlích beton a kolik pytlů? Děkuji za odpověď

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024